W dniach 2-7 października odbyła się wycieczka szkolna do Włoch ???????? w której wzięli udział uczniowie klas III TA, III TB i innych.

Florencja to miasto sztuki, więc odwiedziliśmy Galerię Uffizi, gdzie podziwialiśmy dzieła takie jak "David" Michała Anioła i "Narodziny Wenus" Botticellego, a szczególne wrażenie wywarła na nas Katedra Florencka wraz z baptysterium.

Następnego dnia udaliśmy się do Rzymu - Wiecznego Miasta - gdzie podziwialiśmy starożytne zabytki na czele z Koloseum, Forum Romanum i Panteonem .

Oprócz tego odwiedziliśmy Fontannę Di Trevi oraz słynne Schody Hiszpańskie.

Oczywiście nie zabrakło przerwy na lody czy wyborne włoskie makarony!

Następnie udaliśmy się do Watykanu, gdzie mieliśmy okazję podziwiać Bazylikę Świętego Piotra oraz grób papieża św. Jana Pawła II.

Ostatnim miastem na naszej trasie była Wenecja - to była prawdziwa bajka!

Mieliśmy okazję spacerować wzdłuż romantycznych kanałów, płynęliśmy motorówkami na Wyspę Murano (tzw. Wyspę Szkła) i zobaczyliśmy Plac Świętego Marka z górującą nad nim Bazyliką.

Pogoda dopisywała nam przez całą wycieczkę, wszyscy wróciliśmy uśmiechnięci, opaleni i naładowani pozytywną energią - ale przede wszystkim - z bagażem pięknych wspomnień, emocji i niezapomnianych przeżyć!