Zmnijesz czcionki Zwiększ czcionki Odwróć kolory obrazków Wysoki kontrast

projekt finansowan ue

Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. W. St. Reymonta w Rawie Mazowieckiej realizuje projekt o numerze 2021-1-PL01-KA121-VET-000008869 w ramach akredytacji w programie Erasmus + sektor Kształcenie i Szkolenia Zawodowe, Akcja 1.Mobilność edukacyjna.

Beneficjent projektu: Powiat Rawski

Czas trwania akredytacji: 01.09.2021 r. – 30.11.2022 r.

Dofinansowanie projektu z UE w I roku: 73.419,00 EUR

Grupę docelową projektu stanowią uczniowie klas III i IV Technikum i nauczyciele kształcenia zawodowego.

Celami projektu są:

·       zdobycie doświadczenia zawodowego nauczycieli i uczniów technikum w środowisku międzynarodowym

·       nabycie przez uczniów i nauczycieli praktycznych umiejętności wymaganych w nauczanych zawodach na międzynarodowym rynku pracy

·       podniesienie umiejętności i kompetencji społecznych i międzyludzkich uczniów i nauczycieli

·       podniesienie kompetencji językowych i przełamanie bariery komunikowania się w języku angielskim w miejscu pracy i prywatnie przez uczniów i nauczycieli

·       podniesienie wyników w nauce z przedmiotów zawodowych i języka angielskiego wśród uczniów technikum

W ramach projektu uczniowie odbędą 2 tygodniowe zajęcia praktyczne/2 tygodniową praktykę zagraniczną.

Nauczyciele będą zdobywać doświadczenie zawodowe poprzez udział w różnych formach szkolenia i doskonalenia zawodowego.

W dniach 29.11.2021r – 10.12.2021r. trwa rekrutacja do I edycji projektu uczniów klas trzecich Technikum na podbudowie gimnazjum i nauczycieli kształcenia zawodowego.

Regulamin zagranicznej mobilności zawodowej - pobierz .pdf

Regulamin rekrutacji - pobierz .pdf