OGŁOSZENIA

Informacja dla tegorocznych maturzystów

Drodzy maturzyści

 świadectwa dojrzałości można odebrać

w sekretariacie szkoły

 4 lipca (czwartek) od godziny 12.00

 

Internetowy konkurs MATMIXW grudniu ruszyła VI edycja Internetowego Konkursu Matematycznego MATMIX.pl, którego organizatorem jest XL Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. S. Żeromskiego w Warszawie. W tym roku konkurs uzyskał patronat honorowy Ministra Edukacji Narodowej. Do wygrania są, między innymi, trzy iPhony 7 ufundowane przez Avivę oraz kalkulatory graficzne CASIO ufundowane przez firmę ZIBI.
Konkurs matematyczny składa się z dwóch etapów. Pierwszy odbywa się za pośrednictwem strony internetowej konkursu www.matmix.pl, a drugi – finał – odbywa się w XL LO w Warszawie. W pierwszym etapie uczniowie, po wcześniejszym zarejestrowaniu i zalogowaniu, udzielają na stronie internetowej konkursu odpowiedzi na pojawiające się raz w tygodniu zestawy zadań testowych. Zadania prezentowane są w trzech kategoriach wiekowych: szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne. Stopień trudności zadań wzrasta w miarę zbliżania się do końca konkursu. Najwytrwalsi i najlepsi uczestnicy przechodzą do drugiego etapu, który odbywa się w XL LO im. S. Żeromskiego w Warszawie. Finaliści rozwiązują test wielokrotnego wyboru, co pozwala wyłonić spośród nich zwycięzców. Wtedy też następuje zakończenie konkursu i wręczenie nagród uczestnikom finału.
Internetowy Konkurs Matematyczny MATMIX.pl to jeden z nielicznych, bezpłatnych, ogólnopolskich konkursów. Szczegółowe informacje na temat VI edycji można znaleźć na stronie konkursu matematycznego www.matmix.pl.
Organizator konkursu: Danuta Zarzycka, XL LO z O.D. im. S. Żeromskiego w Warszawie

 

zadanie do wykonania